Garments for the extreme

// Craft Friends – vår reise med verdens beste idrettsutøvere

Veien til suksess går sjelden rett frem. Den er heller svingete og går både opp og ned, via så vel mørke daler som euforiske topper. Ved å samarbeide med en rekke verdensmestere og olympiske gullmedaljevinnere har vår reise på denne utfordrende og spennende veien blitt en del av hverdagen. 

Vi lever for optimale prestasjoner. Og nettopp derfor lever vi sammen med eliteutøvere over hele verden. Vi trener sammen, spiser sammen og restituerer oss sammen; i våre hjerter inntar vi seierspallen hånd i hånd. 

Selvsagt taper vi også sammen. Disse tunge stundene, smertefulle som de kan være, velger vi å se på som plattformer for utvikling. Triggere for fremtidig suksess. 

Så vi tar tapene og legger til seirene, treningene, drømmene, all svetten, det kalde regnet, den stekende solen og alt annet som naturen og livet kan by på, og jobber oss mot et sted der ingen andre har vært tidligere. 

Dette er veien og reisen vi har valgt.

Kommende sponsede begivenheter

Charlotte Kalla

Cross-Country Skiing

Vi er stolte over å ha samarbeidet med Charlotte Kalla helt siden starten på hennes elitekarriere. I denne perioden har vi sett en juniorverdensmester bli til en superstjerne med sans for spektakulær skiløping.

Les mer

BORA-hansgrohe

Cycling

Det unge sykkellaget BORA-hansgrohe ligger heller i tet enn trygt i midten av gruppen.

Les mer

Marit Bjørgen

Cross-Country Skiing

6 OL gull, 12 VM gull og en haug med World Cup seire. Fakta lyver ikke: Marit Bjørgen er utvilsomt den største og beste langrennsløperen verden har sett, og sannsynligvis noensinne vil se.

Les mer

Lag

Cross-Country Skiing

US Ski Team
USA
Ski Team Sweden Rollerski
Sweden
Ski Team Sweden
Sweden
US Paralympic Cross-Country
USA
Bayerischer Ski Verband
Germany
Alaska Pacific University
USA

Track and Field

Sweden National Track & Field Team
Sweden
Norway National Track And Field Team
Norway

Biathlon

Finnish Biathlon Association
Finland

Nordic combined

Norway Nordic Combined
Norway

Cycling

Team Tre Berg
Sweden

Husqvarna / Primagaz
Benelux
Team Bulls
Germany
Craft Rocky Mountain
Germany

Running

Craft Concept Racing
USA

Football

PEC Zwolle
Benelux

Rowing

Rowing Association of Slovenia
Slovenia

Atleter

Cross-Country Skiing

Akira Lenting
Japan
Keishin Yoshida
Japan
Johan Olsson
Sweden
Lisa Dahl
Sweden
Anders Södergren
Sweden
Hanna Falk
Sweden
Sofia Henriksson
Sweden
Julia Svan
Sweden
Aino-Kaisa Saarinen
Finland
Zebastian Modin
Sweden
Carl Quicklund
Sweden

Kayak

René Holten Poulsen
George Tatchell
United Kingdom
David Horkan
United Kingdom
Rebeka Simon
United Kingdom
Cade Ryan
United Kingdom

Biathlon

Michael Greis
Germany
Jori Mørkve
Norway
Anton Shipulin
Russia
Evgeniy Garanichev
Russia

Running

Achim Heukemes
Germany
Marjan Zupancic
Slovenia
Zana Jereb
Slovenia
Thijmen Kupers
Benelux
Lee Kemp
United Kingdom
Melissa Courtney
United Kingdom
Rok Puhar
Slovenia
Marthe Katrine Myhre
Norway

Snowboard

Eri Yanetani
Japan
Zan Kosir
Slovenia

Duathlon

Søren Bystrup
Denmark

Triathlon

Andreas Borch
Denmark
Jens Petersen-Bach
Denmark
John Mcavoy
United Kingdom
Jane Hansom
United Kingdom
Daz Parker
United Kingdom

Cycling

Jason Miles
United Kingdom
Ross Lovell
United Kingdom
Caroline Ryan
United Kingdom
Elisabeth Sveum
Norway
Anna Marie Hughes
United Kingdom

Gymnastics

Epke Zonderland
Benelux

Peter Hardcastle
United Kingdom

Nordic combined

Jørgen Graabak
Norway
Magnus Moan
Norway

Track and Field

Sanna Kallur
Sweden